Ubezpieczenia po ludzku

Ubezpieczenie od utraty dochodu a sporty ekstremalne

January 21, 2024 Marcin Kowalik
Ubezpieczenia po ludzku
Ubezpieczenie od utraty dochodu a sporty ekstremalne
Show Notes

Fragment mojej rozmowy z agentem ubezpieczeniowym o ubezpieczeniach od utraty dochodu a sportach ekstremalnych.

Dowiedz się więcej:
Ubezpieczenie od utraty dochodu a sporty ekstremalne

To za chwilę. Dobrze, to jakby to sporty ekstremalne. Dobrze, bo faktycznie chcemy żyć, korzystać z życia, chcemy siedzieć na rowerze i tak dalej i latać na koniec surfingu. Jak? Jak ten aspekt jest akceptowany lub nie akceptowany przez ubezpieczenie od utraty dochodu, czyli sporty ekstremalne albo w ogóle sporty. Jak to jest?

Michał Trędowski

Ogólnie ze sportami nie ma problemu. Towarzystwo ma po prostu swoją listę sportów, które uważa za sporty ekstremalne. To nawet nie tylko sporty, to nazywa dokładnie takimi czynnościami życiowymi, jakimiś podwyższonego ryzyka.

Marcin Kowalik

Zachowania ryzykowne? Jasne.

Michał Trędowski

To może nie, nie aż tak, ale np. jazda motocyklem też będzie, co niekoniecznie jest sportem. Ale, ale jest to jakaś ryzykowna aktywność życiowa. No i w przypadku, gdy jest to któryś typ hobby, pasji, sportów, który wiąże się z tym wyższym ryzykiem, to jest w związku z tym dodatkowa ankieta. I znowu na podstawie jej towarzystwo kalkuluje składkę i uwzględnia to ryzyko też w koszcie ubezpieczenie. No ale jeśli coś nie jest na liście tych sportów, to znaczy, że jest po prostu objęte. Czyli na przykład narciarstwo, takie zwykłe, po wyznaczonych trasach, po górkach itd. Jest objęte standardowym ubezpieczeniem. Nie jest to sport wysokiego ryzyka, ale już uprawia już picking jeździe poza wyznaczonymi trasami. To będzie już podwyższone, podwyższone ryzyko.

Marcin Kowalik

OK, rozumiem. Czyli tak naprawdę to się sprowadza do tego, żeby być po prostu szczerym i powiedzieć prawdę jak jest. I wtedy z jednej strony mamy pewność, że składka odpowiada prawdzie, a z drugiej strony mamy spokój, że w razie jakby zaistnienia powodu do wypłaty świadczenia, że to świadczenie będzie nam wypłacone, jeżeli nie będzie jakieś. Odstąpienia od wypłaty świadczenia, o tak, to ok. Dobrze.